neděle 16. února 2014

Okolo Berouna (Karlštejn a okolí)


Co dělat o víkendu v Praze? Řekli jsme si s taťkou a vyrazili na dálkochodecký trénink do Berouna. Auto necháváme u vlakového nádraží, z kterého vybíháme. Běžíme po červené značce směrem na Karlštejn. Bohužel mi to dneska moc neběží, tak velikou část jdeme. Po cestě se zastavujeme u svatého Jana pod Skalou, na kterou vylízáme, abychom měli nádherný výhled na krajinu. Děláme menší fotografickou pauzu, po vyfocení nejnutnějšího běžíme zase dál.


Cestou míjíme nádherné potůčky i první jarní kytičku. Začíná se silně oteplovat, mám téměř pocit, jako kdyby bylo jaro. Konečně dorážíme na hrad.

Po důkladné prohlídce jdeme na oběd. Dneska nic sportovně-dietního nemáme, protože se to tady nevaří a musíme se smířit se smažákem a gulášem. :D Vracíme se zpátky do Berouna po silnici.


Cestou míjíme spoustu cyklistů, jak na silničním, či horském kole nebo rekreačním. Dokonce potkáváme i početné balíky. A motorkáře, kteří se už nemohli dočkat, až vytáhnout své stroje zpátky na silnice. Bohužel, někteří jsou dosti nepozorní a nechávají si malé odstupy.


Poslední kilometry už mě docela dost bolí nohy. Mám pocit, že už neujdu ani metr. Nejraději bych nasedla do vlaku, který jezdí podél řeky zpátky do Berouna. A ten nádherný pocit, když dojdete konečně po 28km do auta, je k nezaplacení. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat