středa 2. dubna 2014

Středoškolský basket, brněnské kolo

Uý jsem si tak nějak zvykla, že občas musím školu reprezentovat na různých sportovních akcích, či v němčině. Tentokrát byl na řadě basket. Nechtěla jsem hrát zdravotních důvodů, ale vzhledem, že máme na škole nedostatek hráček, jsem nastoupit musela. Na škole máme jen tři basketbalistky, z toho jedna momentálně běhá o berlích. Navíc se ve stejný den psala i cvičná maturitní slohovka z češtiny, na které jsem nemohla chybět...
Los nám do skupiny přiřadil gymnázium Elgartova a Křenovou.
Začíme v 7, ve složení 2 baskebalistky, 6 florbalistek a jedna triatlonistka. Na rozcvičení se cítím střelecky překvapivě skvěle. Na to, že jsem balón v ruce nedržela půl roku, mi to tam padá z různých pozic.

Nejprve jsem na lavičce, abych mohla nastoupit do důležitějších momentů utkání. Hraje se 2x15minut, mezitím byla pauza 5 minut. Byla jsem domluvena, že budu hrát pouze krátké úseky kvůli zdraví. Nejprve naše skóre rychle rychle narůstá díky přesným střelám naší kapitánky Verči. Elgartka téměř vždy odpovídá, ale jen dvojkami. Po následujícím time-outu nastupuji do hry. Začíná se projevovat převaha Elgartky - baskeťaček a skórově je to o patnáct. Z našeho týmu se prosazují jen Gába s Verčou.
A pak se stane nečekaná věc, dostávám balon u bedny, střílím ... a míč končí v koši! A v zápětí další z doskoku. Posledních pět minut prohráváme stále o 12. Už moc nevěřím, že se nám to podaří dotáhnout. Ovšem máme zrovna šťastný úsek, kdy nám to tam padá, zejména Verči štěstí při trojkách neopustilo. A i mně se docela daří, občas nějaké body taky přidám. Pak ubíhají poslední vteřiny. Out. Budeme vyhazovat. Verča rychle vyhazuje, dostává následně míč zpátky, sřílí za 3 body a DÁVÁ! V tom píská rozhodčí, že koš neplatí, že prý soupeřky nebyly připravené hrát. I přes následné protesty náš koš neplatí. Navíc uběhl i kousek času, zbývají poslední 3 vteřiny. Verča znovu vyhazuje. Nahrává Gabči, ta si párkrát dribne a střílí, taky trojku. Míč trochu poskakuje po obroučce a nakonec padá do koše! 49:48. Jsme VÍTĚZKY! Pokud vyhrajeme i následující utkání s Křenkou, zahrajeme si odpoledne finále. V tomto zápase jsem zaznamenala asi své maximum, celkově jsem dala 10 bodů.

Po zhlédnutí kousku zápasu s Křenkou zkonstatujou holky, že mě nebudou potřebovat. Odbíhám si napsat slohovku. 2 hodiny trávím psaním popisu ...aby se dětem lépe učilo - popis současné ideální učebny. Po slohovce se opět připojuji k týmu. Zápas s Křenkou vyhrály holky o 40, postupujeme do finále! Kaňkou na zápase je zranění jedné florbalistky, vyvrknutý kotník. Přesouváme se na Kudelku, nabíráme další holky do týmu. V 6 bychom zápasy vážně neutáhly. Spolu s náma postoupily do finále ještě týmy Slovaňáku a GML. Když vcházíme do haly, vidíme již hrát první zápas. Slovaňák je jasně lepší, ale GML se docela statečně drží. Poté hraje Slovaňák snáma. Brzy nám ujíždí, holkám ubývají síly. V time-outech si dokonce Verča stěžuje na křeče. Nevidím se jim, hrají již 3. zápas bez střídání. Po marné snaze prohráváme asi o 15.

Do posledního zápasu už se nikomu nechce. Nejraději bychom ho zkontumovaly. Navíc nám odchází 3 hráčky - 2 z důvodu pilotní verze státní maturity z matematiky+, jedna kvůli prodělanému zánětu ledvin. Zůstáváme tedy v 6. Musím hrát 10 minut, což je na mě strašně moc, nemůžu téměř dýchat, díky tomu nestíhám dobíhat, doskakovat. Mrzí mě to, ale takový je momentálně život. Zápas pochopitelně prohráváme. V městském kole vyhrává tedy Slovaňák, my bereme krásné třetí místo. :)

Toto bylo pravděpodobně mé poslední učinkování za školu. Bylo mi ctí reprezentovat!


Žádné komentáře:

Okomentovat