Škola: Universität Wien, international business

Cizí jazyky: angličtina, němčina, francouzština
Předchozí sporty: bazénové plavání, basketbal a dálkové plavání
Koníčky: sport, letadla, cestování, cizí jazyky

Nejbližší start: Halfmarathon Budapest and Vienna

Ve čtyřech letech mě dali rodiče plavat. Vystřídala jsem dva bazény na náměstí Svornosti a v Pastvinách a v 10 letech jsem dostala pozvánku do závodního družstva od pana Gooze. V 11ti jsem přestoupila do družstva Zuzky Šilhanové. V roce 2006 jsem bedlivě sledovala Mistrovství světa v basketbalu. Chtěla jsem to zkusit, proto jsem omezila tréninky plavání na 2x týdně a věnovala jsem se naplno basketbalu. Hrávala jsem na pivotu (mám 177 cm) a mojí nejsilnější zbraní byla obrana. Můj nejlepší zápas jsem odehrála proti brněnskému  Valosunu, kde se mi podařilo ubránit moji bývalou spolužáčku a sama jsem přidala premiérové body. Bohužel po 2 letech se nám rozpadlo družstvo a trénovat ve 2, ve 3 mě přestalo bavit. Přešla jsem zpátky k plavání, nevynechala jsem skoro žádný trénink. V květnu jsem okusila svůj první závod na otevřené vodě, 3km na Brněnské přehradě. Sezonu jsem zakončila ve starších žákyních 11, ve svém ročníku jsem byla 8. O rok později jsem okusila 5km, žebříčkově jsem pořád stoupala dál a ve svém ročníku A jsem skončila na nepopulárním bramborovém stupni, celkově jsem byla 5. Další rok se ze mě stala mladší dorostenka. Uplavala jsem svoji 1. desítku a sezónu jsem zakončila jako BRONZOVÁ mladší dorostenka hned za Lenkou Štěrbovou, nejmladší pokořitelka kanálu La Manche a Terkou Skuhrovou, která kromě DP i triatlonuje. :) Další rok jsem již plavala 15km a 20 km, přesto to na obhajobu 3. místa nestačilo a já skončila opět bramborová.  O rok později jsem se dostala na jeden z nejslavnějších závodů Rapperswill – Zurich, 27 km. Táta ovšem chtěl, abych si zkusila i nějaký triatlonový závod. Koupil mi nové silniční kolo a já když jsem ho viděla, tak jsem nemohla „Kámošku“ nechat jen tak v garáži, proto jsem začala běhat a navštěvovat tréninky brněnského triatlonového oddílu EKOL Teamu. Ve vodě jsem se trápila, proto jsem doufala, že mi aspoň tato suchá příprava na závod pomůže. Vyzkoušela jsem si 1. triatlonový závod v Blažovicích, kterým jsem se nominovala na Olympiádu dětí a mládeže v Olomouci. Vyhrála jsem svůj zahraniční start ve Vídni, který se pro nepříznivé počasí konalo jako běh-kolo-běh. Odjela jsem tři triatlonové závody – Račice, Jihlava, Tábor, kde jsem se spíš učila od zkušenějších (depo …) a úplně dobře nedopadly. Co se týče DP, tak jsem prožívala svojí nejhorší sezonu – vzdala jsem svůj 1. závod v Mělicích na 15km a nedopadla jsem dobře i na ostatních závodech podle představ. Přesto jsem doufala, že závod ve Švýcarsku odplavu dobře. Bohužel ten den bylo velice špatné počasí – déšť, zima a můj doprovod chytly záda a já závod nedokončila. I když sama nevím, zda bych to ten den doplavala … Následující sezonu jsem se věnovala již jen triatlonu. Na triatlonu se mi líbí to, že příprava je velice pestrá. Na druhou stranu bere příprava hrozně moc času. Svoji sezonu jsem začala závodem v Linzi, se kterým jsem konečně mohla být v celku spokojená. Následující týden jsem měla nejhorší závod své „sportovní kariéry“ v Bratislavě, kde jsem skončila na kapačkách. Po tomto závodě jsem se dávala hodně dlouho dohromady. Závod v Telči jsem sice dokončila, ale moc dobrý výkon to ve vedru nebyl. Po Telči jsem si odskočila na Mistrovství ČR v Plzni, kde jsem zaplavala svůj nejlepší výkon na 10km. Následující kolo ČP jsem pro změnu zajela svůj nejlepší výsledek v TT v Mělníku. O fous jsem dokonce porazila taťku.  Po tomto závodě jsem strávila 3 týdny na jazykovém kurzu ve Vídni, kde jsem se snažila připravovat, jak nejlépe to šlo. Přesto jsem svůj poslední závod sezóny na domácí půdě zajela špatně, což mě velice mrzí. Doufám, že sezóna 2013 bude pro mě o dost lepší!