neděle 18. srpna 2013

Vídeňské nákupy a jídlo

Konečně jsem dostala výplatu. Jenže bohužel, jdu si vybrat peníze do bankomatu a karta mi hlásí defekt. Zkouším druhý bankomat, jiný a ten mi pro změnu kartu"sežere." Udělám na pobočce menší poplach, přiběhne pracovnice, která se následně pokouší odemknout bankomat a kartu vylovit. Poté mi ukazuje na můj telefon, prý to udělal magnet na krytu, který je s kartou ve styku vždy jen pár sekund. Každopádně, kartu mi zablokují, vyplňují mi žádost o novou. Karta prý přijde až domů do týdne. Vybírám si tedy u kasy nějaké peníze na přežití. No alespoň to vše brzy neutratím :)

Volno jsem měla mít v pondělí, jenže šéfová neměla dost lidí, tak mně přehodila směny. :) Volno jsem tedy dostala v úterý. Naplánovala jsem si tedy veeelký shopping. Bohužel jsem udělala trochu chybu, prozradila jsem svůj plán kamarádce, která se k nám s další kamarádkou připojila. Šly jsme nakupovat na Mariahilferstrasse tedy ve 4. Já, Katka, Julia a Lira. A jít nakupovat s Američankou byla obrovská chyba, pro ni byly evropské ceny docela šok. V každém obchodě jsme se pak docela zdrželi, ale naštěstí jsem stihla to, co jsem chtěla. :) Koupila jsem si nové šaty v Peeku, za 25 euro, docela slušná cena. Odpoledne jsem si dala pozdní oběd, steak s brambory a večer ještě zašly s Katkou na zmrzlinu, prostě příjemně strávený den. Co se týče nákupů - doporučuju ve Vídni dvě ulice - Mariahilferstrasse a Kaertnerstrasse. Je tu sice i pár nákupních center, ale zdaleka tam není tak dobrý výběr oblečení jako tady. ;)
Tak co, vybrala jsem dobře? :)

Proč v poslední dobou nepíšu téměř vůbec o sportu? Bohužel, na Mělníku jsem se zranila a když bolest 2 týdny nepřestávala, rozhodla jsem se pro odpočinek. Měla jsem pár dní volno a od tohoto týdne jsem začala běhat znovu. Není to žádná sláva, ale alespoň bolest zmizela. Snad už se nevrátí :) Díky tomu teď nebudu startovat na žádném triatlonu a sezóna tím pádem pro mě předčasně skončila.

Jídlo? Kde ho koupit? Ve Vídni obrovský hypermarkety, jako je Tesco, Globus v ČR, nenajdeme. V Rakousku mají kromě Metra (= české Makro) spíš síť malých obchodů, které jsou ovšem výborně dostupné, ať už bydlíte kdekoliv. Já mám přímo pod bytem Eurospar, přejdu 2 přechody a mám tu Hofer, Billu, DM a další, na pravo cca 3 minuty chůze mám další Billu, která je větší a u mě co-se týče ovoce i oblíbenější, vedle Billy napravo je lékárna, když půjdu pět minut pěšky, dojdu do Merkuru a 3 zastávky tramvají (ve Vídni šaliny nejezdí ;)) mám Lídl. Navíc pracuju v Donau Zentru, takže tu mám pidi Gastro Spar a velký Interspar. Jako každá studentka moc peněz nemám, tak se snažím ušetřit kdejaký cent, proto jsem si pořídila věrnostní karty :) Díky tomu jsem třeba tátovi koupila ve slevě Františkárny za 5,3 euro - 8 lahví, normálně výjde jedna láhev za 1,05 - docela dobrá sleva, ne? :)
Musím říct, že nakupování potravin mě hodně baví, proto mám snad plnější ledničku než doma pro 4 :) Většinou využiji nějaké množstevní slevy a nakoupím tak na týden. :D Kam jsem se ještě bohužel nepodívala je Naschmarktu, ale snad to brzy napravím. :) Nejlepší je chodit nakoupit v pátek a v sobotu, kdy všechny řetězce mají 25% slevu na určitý sortiment.

A co nového v práci? Přišel k nám nový manager. V celku sympaťák. Asi se plánuje v blízké době střídání za těhotnou Kathy. Kathy je v poslední době hodně náladová, možná je to tím, že je těhotná, už v 7. měsíci. Vůbec to na ní není vidět. :) Tento týden přišly do týmu nové holky, Rakušačka a Srbka. Trochu tím rozbily filipínskou nadvládu, z ne-filipínek jsme tam už 4, já, 2 Rakušačky a Srbka. :) Trochu mě překvapilo, když jsem se Sonjy, nové Rakušačky ptala, kde bydlí, odpověděla mi, že až v Simmeringu (téměř hodina cesty) Ptala jsem se jí, proč se tedy nehlásila někde blíže, odpověděla mi, že ji nevzali... Rodilou Rakušačku. Neuvěřitelný boj o místo, na který v ČR nikdo nechce. Tady, na lépe placenou než v ČR, nevezmou ani rodilou Rakušačku (95% cizinců v každém Mc) Dokonce i matka se třemi dětmi zvládá v pohodě vyžít z platu. Dříve mě docela překvapovalo, když jsem uviděla někoho s drahou taškou, či věcí, ale pomalu si zvykám. :) Dokonce mám nejhorší mobil v práci :D Pomalu se těším, až mi příjde další výplata, která mi zůstane úplně celá, dojde mi až po návratu z Vídně. Nějaké nápady, jak ji nejlíp utratit? :D

Začínám si uvědomovat, že prázdniny jsou téměř pryč a někde a hlava se pomalu začíná doléhat tíha náročného nadcházejícího roku. Přeji všem, abychom všichni nabrali co nejvíc sil, budeme to potřebovat!


2 komentáře:

  1. Ahoj Kristy, jsem ráda, že jsem objevila tvůj blog, protože těch pár vídeňských článků se mi teď opravdu hodilo :))

    OdpovědětVymazat
  2. https://alviraera.wordpress.com/

    Ahoj, já vídeň miluju, zrovna jsem o ní psala tady u sebe na blogu

    OdpovědětVymazat