sobota 28. prosince 2013

Basketbal

Jako každý rok poslední dny v roce je to s námi v lavicích nevydržení a profesoři neví, co s námi dělat. Proto naše škola s radostí přijala nabídku od Slovaňáku uspořádat basketbalový zápas. Nejdřív jsme měly hrát holky, po holkách po krátké přestávce kluci. Vůbec mě nenapadlo, že budu hrát. Jenže 2 dny před zápasem za mnou přišla profesorka tělocviku, že mě potřebuje. Mě, která basket hrála jenom krátce a nehrála ho už 7 let (to je hrozné číslo, že? :D holt stárnu) A že prý půjdu asi rovnou do základní pětky. Začala jsem se zápasu trochu bát, přece jenom bych nerada se ztrapnila před celou školou. :)


19.12.2013
Sraz jsme máme už v 8, proto vstávám relativně brzy, protože se chci pořádně nasnídat. Když přijdu do haly, začnou se mi klepat trochu kolena. Vzpomínám na časy, kdy jsem tu hrála a chodila na euroligové zápasy obdivovat ženy. Ihned se odebíráme s holkama do šatny, rozdáváme si dresy. Já dostávám číslo 7. S tímto číslem jsem nikdy nic neodehrála, vždy jsem měla svoji 5, kterou nosí naše kapitánka Verča Havlíková. Jdeme se rozcvičit, samou nervozitou mi tam nepadá ani dvojtakt. :( Trochu se uklidňuji tím, že mi to bude padat v zápase. Hala se plní a já mám trochu problém s dechem, malinko mě bolí hlava. Proto se snažím vypít co nejvíce tekutin. Je to tu, začíná slavnostní zahájení. Nejdřív mají vystoupení roztleskávačky z našeho gymnázia Jaroštěnky, poté gymnastky ze Slovaňáku.

Následuje nástup našeho týmu (hosté), poté naše soupeřky. Předáváme si malé pozornosti. Poté si bere slovo komentátor z České televize Ondřej Tomek!


No nazdar, basket jsem nehrála tak dlouho a ještě mě u toho někdo bude natáčet! Naštěstí nás přišly posilnit dvě absolventky, Anička Holubářová a Jana Poláková, které byly také povoleny, takže se ze mě stává hráčka z lavičky. Trenérku a záštitu nám dělá paní Dagmar Bedrošová, absolventka Jarošky roku 1976 a bývalá reprezentantka.

Po slavnostním výhozu, který provádí náš pan ředitel se začíná hrát. První čtvrtina je hodně nervózní, nervozita je vidět na obou stranách. Je vidět, že před takto velkým publikem hrají dneska holky poprvé a některé z nich se chtějí předvést, že to ISP po celé roky neměly jen tak. :) Nedávají se koše, které by se normálně dávat měly, dokonce ani šestky se neproměňují, proto skóre zůstává po první čtvrtině, která je zkrácena na 6 minut, 6:4 pro Slovaňák. Ve druhé čtvrtině dostávám prostor, jdu na plac. Snažím se to nezkazit. Nicméně hráčka, kterou bráním, dává 2 body. :( Velice mě to mrzí, já vždycky byla spíš hráčka pro černou práci než na body.


Ve třetí čtvrtině už se holky chytají, začíná nám to padat. I na ten basket se líp dívá, některé akce jsou vydařené. Nicméně na konci čtvrtiny se nám vyfaulovává jedna rozehrávačka-křídlo. Místo ní nastupuje Jana Chvátalová, taky bývalá basketbalistka, nyní hraje florbal. Nastává čtvrtá čtvrtina, pokud nenastane trhák Slovaňáku, tak zápas vyhrajeme! Jsem dokonce opět povolaná do hry, nastává poslední vteřiny zápasu. A poté propukají oslavy, JSME VÍTĚZKY!!! Na to, že jsme složitě lepily tým, aktivních basketbalistek jsme měly v kádru jen 5, jsme si absolutně na vítězství nevěřily. O to větší překvapení to bylo.V zápase kluků měl do poločasu navrch náš modrý tým z Jarošky. Bohužel, ve třetí čtvrtině zaúřadoval nejlepší hráč zápasu Marián Hrabovský a 7bodové vedení se rozplynulo, jak pára pod hrncem. Konečný stav zápasů tedy 1-1.Během dne probíhal bohatý doprovodný program - tanec, soutěž ředitelů, patronů a trenérů gymnázií ve střelbě. Myslím, že se 1. ročník velice vydařil a mrzí mě, že se příštího ročníku již nebudu moci zúčastnit!


Program akce: http://www.jaroska.cz/sites/default/files/Program.pdf
Reportáž v ČT, čas 4:20: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10157282282-basketmanie/video/
Článek v Brněnském deníku: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/souboj-gymnazii-v-hledisti-mel-prevahu-slovanak-na-hristi-jaroska-20131219.html

NEJLEPŠÍ HRÁČKA JAROŠKY:  Veronika Havlíková
NEJLEPŠÍ HRÁČKA SLOVAŇÁKU: Tina Maturová
NEJLEPŠÍ HRÁČ JAROŠKY: Bohužel, moje paměť děravá si nepamatuje :(
NEJLEPŠÍ HRÁČ SLOVAŇÁKU: Marian Hrabovský

P.S. Přeji všem šťastný nový rok a děkuji, že jste se mnou byli po celý rok 2013!

3 komentáře:

  1. my měli volejbalový turnaj:D moc hezký fotky! a taky šťastný nový rok:)

    OdpovědětVymazat
  2. Ty oranžové dresy jsou mi povědomé :D My měli nějaký podobný zápas už loni, sice si už nejsem jistá v jakém sportu (na zápase jsem chyběla) a proti komu konkrétně, ale Slovaňák si z toho pomalu tvoří tradici, co tak koukám. Příjemnou pro všechny zúčastněné ;) Jsi šikovná, žes to zvládla i takto bez přípravy!

    OdpovědětVymazat