sobota 8. března 2014

Palestra Kbelská desítka 2014

Díky tomu, že pobývám v poslední době často v Praze, tak začínám zkoušet i pražské závody. Jako první jsem si vybrala známý závod - Kbelskou desítku. Doma mi dali cíl, že to musím běžet konečně pod hodinu. Snažila jsem se trochu natrénovat. Za leden jsem naběhala poprvé přes 120km, v únoru příprava obdobná. Moje forma by tedy měla vstoupat vzhůru, a ne běhat na úrovni časů, kdy jsem začínala. Přesto jsem se postavila na start. Doufala jsem, že mě tělo překvapí, a poběží mi to jakžtakž, jak už se mi párkrát přihodilo.


Jsem domluvená s Lídou, že mi udělá vodičku na hodinu. Bohužel jsem ji v tom davu lidí ztratila, tak začínám sama. První metry jdou velice těžko. Předbíhá mě vodič na hodinu. Snažím se ho držet. Docela mi to jde, že by běžecká krize zažehnána? Pohybuji se většinou v popředí skupinky. Ovšem zároveň cítím, jak mi dochází. Není něco špatně, když by měl běžet tempem kolem 6:00km? Kolem 4. kilometru se propadám. Začínám zpomalovat. Stále se snažím zmobilizovat síly a věřím, že skupinku doběhnu. Kolem 5. kilometru už je díra daleko větší. Začínají mě všichni předbíhat. Nejsem schopná se nikoho udržet. Zpomaluji a zpomaluji. Už si začínám myslet, že to nikdy nedoběhnu. Snažím se ale myslet i pozitivně a pořád doufám, že se krize rozběhne a já doběhnu skupinku běžící kolem hodiny. S přibývající metry avšak i já, věčná optimistka, přestávám doufat. Snažím se to nějak na sílu doběhnout slušně, ale nejde to. Konečně už vidím cíl. U něho světelnou tabuli, ukazující uplynulý čas od startu. Číslo začíná 1:07:xx. Alespoň o finiš se pokouším, i když fiasku už stejně nezabráním.


Rozhodla jsem se, že to konečně začnu řešit. Objednala jsem se k doktorovi, jsem poslána k dalším. Moje tělo se dostalo do obrovské krize, navíc se mi na nohách a obličeji udělal další ekzém. Navíc jsem se začala obrovsky zhoršovat ve sportu. Momentálně běhám hůř, než v dobách, kdy jsem s během začínala. Snad to nebude nic vážného a já se za chvíli vrátím opět k závodění. A hlavně - najdu sportu chuť, kterou momentálně díky zdravotním problémům nemám.

2 komentáře: