úterý 31. prosince 2013

Jaký byl můj rok 2013

Když jsem přemýšlela poprvé o mém roku 2013, napadaly mě samé negativistické myšlenky. Czechman nedokončen. No dobře, sportovně rok 2013 nebyl úplně nejvydařenější. Ale když se podívám na stránku "kariérní" (no dobře práci v Mekáči nemůžu úplně považovat za moji kariéru :D), tak si nemám moc, co stěžovat. Proto bych chtěla rok 2013 trochu více rozložit.

Leden, únor, březen
Obrovský záhul ve škole. Učení bylo opravdu hodně, protože jsme téměř ve všech předmětech finišovali, bylo potřeba dokončit to, co bychom umět měli (ve čtvrťáku už fyziku, chemii, zeměpis, dějepis a podobné už nemáme; zůstala nám povinně poze čeština se společenskými vědami) K tomu se připojilo pak i dvouměsíční zranění nohy.

Duben, květen, červen
První soustředění v teple, o kterým jsem vždy tajně snila. Bohužel, v roce 2014 nepojedu kvůli maturitě a povinostem ve škole. Pak první pokus zkoušky B2. Z výsledků jsem byla hodně zklamaná, nesedly mi témata. Měsíce beznaděje. Pak ten nejlepší zahraniční telefonát z Vídně. Pocity štěstí, že se mi další sen vyplnil...Červenec, srpen
Nové prostředí, "město", více starostí s "dospěláckejma věcma" (lítání po vídeňských úřadech, které jsou stejné šílené, jako ty v ČR, vyřizování spousta různých papírů...), nové bydlení, zaučování se v práci, což bylo pro mě docela těžké ze začátku. Přece jenom tam byla určitá jazyková bariéra a v prvních dnech i davy hostů.
V srpnu už mi přijela kamarádka z Brna, takže už jsem nebyla tak osamělá. Teda měla jsem tam ještě v červenci Vio z Ukrajiny a na začátku července Katju. Měla jsem dvě návštěvy. Přijela mi ta nejskvělejší sestřenice, zažila s ní tu nejlepší párty. A pak ke konci měsíce už trochu skepse, že za chvíli budu muset toto skvělé město opustit. Jediná kaňka na tomto pobytu bylo opět zranění nohy.


Září, říjen
Znova škola, tentokrát čtvrťák. Každý den jsem musela myslet na moji Vídeň a zážitky. (A to jsem určitě nepopsala úplně vše!) V říjnu přišla trochu nečekaná změna doma, ale nechci to na blogu popisovat. Je to příliš osobní a to si myslím, že na blog nepatří. Obhajoba závěřečné maturitní práce. Školní výlet do Prahy.


Listopad, prosinec
Stužkovák! Změna zrealizována. B2 pokus číslo 2, tentokrát v mé milované Vídni. A tentokrát úspěšně! Výlet do Německa.


A chtěla bych vám ještě někoho představit! Mého nového fešáka. Je to Nikon D5100. Z Vídně jsem si totiž našetřila víc, než jsem plánovala. Nečekala jsem totiž s odměnama. Rozhodla jsem se tedy, že pokud zvládnu B2, koupím si dárek. Rozhodovala jsem se mezi 2 Apple věci - iPadem a iPhonem 5s a zrcadlem. A zrcadlo to nakonec vyhrálo. :D


P. S. Přeji hodně štěstí všem, obzvlášť nám maturantům, aby se vám vše vyplnilo, i to nemožné. Maturantům, aby se dostali na školy, na které si přejí (není nic horšího než studovat školu, která vás nebaví) Prostě stručně řečeno - ať je rok 2014 ještě lepší!

P.P.S. A také bych chtěla poděkovat všem, kteří zavítali na mé stránky!

Žádné komentáře:

Okomentovat