sobota 26. října 2013

Praha 2013

Jako všichni mimopražští čtvrťáci jsme i my letos absolvovali literárně-historickou exkurzi po Praze. Cestu jsme absolvovali mým oblíbeným Studentem, který nám dal dokonce skupinovou slevu. Místo 400 jsme platili jen 330korun. Jeli jsme s Fun&Relax = u každého sedadla je obrazovka s filmy a muzikou, dostali jsme noviny, či časopisy, teplý nápoj a dokonce i novou Kofilu s příchutí latté. Hrozná firma. Nejlevnější lístek a nejlepší služby :) Dorazili jsme do Prahy krátce po půl desáté. Nejprve si jdeme koupit lístky na MHD, poté pokračujeme autobusem na Žižkov se ubytovat. Dostáváme 1,5 hodiny na oběd. Připojuji se k holkám směřující do NC Flora. Dáváme si B-Smart za 39korun, myslíme ekonomicky. :D Po obědě jdeme ještě vyzkoušet Bubble tea. Je sice i v Brně, ale nějak jsem neměla čas ho vyzkoušet... Dávám si z nabídky Happy Hour mléčný matcha green tea s banánem a s želé. Neuvěřitelná dobrota.
Po obědě jako první míříme do Národního divadla, kde máme prohlídku. Dostáváme se i na střechu ND, kam se normální smrtelník obvykle nemá možnost podívat. Po divadle míříme do centra města. Procházíme Pařížskou ulicí, jdeme se podívat do Židovského muzea. Po návštěvě muzea jdeme ještě ještě do španělské synagogy. Následuje prohlídka notoricky známých věcí - Staroměstské náměstí, Stavovské divadlo, Karlova Univerzita. Program zakončujeme prohlídkou Prašné brány a obytného domu.

Po památkách máme volno. S Kristýnkou a Aničkou se vracím na Staromák, dneska je tam předvolební koncert. Zrovna hrají Chinaski. Atmosféra je naprosto celá a nás mrzí, že Chinaski končí tak brzo. Nastává 1,5 hodinové volno před Lucií. Jdeme nejprve do Palladia na večeři. Asi je vám jasné, kde končíme. :( No ale já přece nemůžu chodit ke konkurenci. :D Poté si jdu koupit kašičku a arašídové máslo do M&S (ano, já si tam chodím kupovat jídlo :D), nakoupit do Alberta nějaké pitíčko - přeci nebudeme dávat na Staromáku 45 korun za půllitr. :) Zajdeme ještě dobít baterky do Starbucksu. Dávám si Pumpkin Spice Latté. Vynikající. :) Vracíme se na Lucii. Je tam neuvěřitelné množství lidí, téměř nevidíme na pódium. :( I tak si koncert náramně užíváme a posilujeme se nějakým tím pitivem. :) Po koncertu nevíme kam jít. Rozhodujeme se, že se připojíme ke spolužákům. Míříme téměř k naší ubytovně na Žižkov. Bohužel, je něco málo po 11hodině, hospody se zavírají. Jdeme tedy na pokoje. Po 12 spát.

Ráno již v 7 jsme s holkama z pokoje na snídani. Musela jsem je popohánět, po ránu mívám vždy vlčí hlad. Ovšem z nabídky jsem hodně zklamaná. Chybí mi tam ovoce a lepší kvalita. Dávám si ovocný jogurt, který chutná spíše jako chemická továrna. Na zpravení chutě si dneska dávám párky. Ano, já. :)

Po ne-příliš-povedené snídani jedeme na Vyšehrad. Hodinu a půl trávíme na hřbitově. Ano, chápu, že tu leží spousta slavných lidí, ale raději bych si to sama v klidu za půl hodiny obešla a ne tam byla tak dlouho. Po vyčerpávající prohlídce jdeme na horkou čokoládu. Obsluha mizerná, ale aspoň nás čokoláda zahřála. Po jedenácté vyrážíme směr Pražský hrad. Musíme stihnout velké střídání stráží ve 12. Poprvé si nechávám vyvézt zadek až na Hrad. :) Po střídání stráží si to tam procházíme, navštěvujeme i Katedrálu sv. Víta. Zde se moc dlouho naštěstí nezdržujeme, vstup je zde placený. Pokračujeme Nerudovou ulicí a chrámem sv. Mikuláše. Jdeme se podívat ke Kampě a na nejznámější český most - no přeci Karlův most. :) Prohlídku zakončujeme prohlídkou Klementina a knihovny.


Nejprve s Aničkou utíkáme na jídlo. Pauzu na oběd jsme dostaly až teď. Tentokrát jdeme do Asijského fast foodu, dávám si oblíbené kung-pao s rýží, Anička nudle. Jdeme na pokoje, máme chvilku volno před divadlem. Volá mi sestřenice. Má volno, domlouváme se na srazu. :) Rychle se osprchuji, obleču a už pospíchám zpátky do města. Jdeme spolu na shake a poté vybírat šaty na ples. Do divadla se mi vůbec nechce, raději bych zůstala s Kájou.

Na představení jsme šli do divadla ABC na Vše o mé matce v hlavní roli Dana Batulková. Z hry mám trochu rozpačité dojmy - přišlo mi to hodně chaotické. Po divadle dostáváme volno. Tentokrát jedu s holkama rovnou na pokoj, kde si povídáme a jdeme spát zase něco málo po dvanácté.

Poslední, třetí den v Praze zahajujeme opět na hřbitově - tentokrát Olšanském, největší v ČR. Naštěstí si ho procházíme sami. S holkama se nám podaří i najít hrob Jana Palacha. Po procházce jedeme do Národního památníku na Vítkov. Expozice jsou zde bohužel dost chudé, spousta nevyužitých prostor. Po prohlídce dostáváme volno. Jdu s Luckou na oběd, zase do podniku mého zaměstnavatele. :( :D Po obědě jdeme rovnou na hotel si pro věci a jdeme se přesunout na Florenc. Mise Praha končí...

P.S. většina fotek by Marťa Svobodová :)





2 komentáře:

  1. Zvládli jste toho docela dost, my měli trasu úplně jinou - těžko říct, která byla lepší, nicméně stihla jsem si i projít vše, co jsem sama chtěla, tak jsem byla spokojená. Každopádně, dobře, že sis to užila! :)
    PS: Bubble tea měli v Brně skvělý u Vaňkovky, ale zrušili to :(

    OdpovědětVymazat
  2. bubble mnaaam!

    Inak pozyvam na giveaway o GUCCI RUSH 75ml, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2013/10/najlepsia-giveaway-ever.html

    OdpovědětVymazat